לימונצ'לו

תאריך: 01/01/23

על ההרצאה

יש אומרים שזו הדרך היפה בעולם, דרך החוף של אמלפי – Costiera Amalfitana, אלוהים מאוהב ביצירה שלו וגם אלפים מכל העולם. דרך מתפתלת כמו נחש בין מצוקים, בין בוסתנים של לימונים ועיירות ציוריות כמו: סורנטו ואמלפי. אזור שפעם היה מוקד משיכה לנזירים והיום זו אחת מן הדרכים המפורסמת ביותר בעולם. נפליג לקאפרי, אי החלומות וגן העדן לרודפי תענוגות, בו נפשו קיסרי רומא. הנשימה נעתקת אל מול המצוקים התלולים, הים והנוף הציורי. היסטוריה, קולינריה, מיתולוגיה, אמנות, אמונות וה Bel Canto – השירה היפה.

סדרת הרצאות "רואים עולם" – איטליה  2023-2022

ה"סודות" של הפיאצות והפונטנות של רומא (הרצאה ראשונה) 04/12/22

רומא, כמו מוזיאון פתוח, מזמינה את המבקר בה לטייל בין כיכרות (פיאצות) ומזרקות (פונטנות), להביט, להשתאות ולצלול לעולם קסום של אלים בני אלמוות ובני אנוש. נספר, בין היתר על: הקולוסיאום, פיאצה נבונה ופונטנה די טרווי, מקומות שהפכו לחלק בלתי נפרד מעיר הנצח.

רומא לא נבנתה ביום אחד (הרצאה שנייה) 11/12/22

מה שלא נעשה, איך שלא יהיה, זה ברור "כל הדרכים הן מובילות לרומא", מאז ועד עצם היום הזה. אבל את רומא "לא בנו ביום אחד", כי בנייה של עיר מרשימה ועוצמתית, כמו רומא, דורשת זמן רב. מבנים שהם נקודות חן, כמו: הפנתיאון והפורום הרומאי, שאי אפשר לתאר את העיר בלעדיהם.

"החיוך האטרוסקי" – חבל לציו המסתורי 18/12/22

ללכת בזמן – אמונות, אגדות, טבע, היסטוריה, אמנות ומסורות – בחבל לציו (לטיום) הקסום. עיירות קטנות וציוריות, שהזמן עצר בהן מלכת, דרכים נופיות קסומות ומסתוריות, ארמונות, וילות, גנים מרהיבים, מטבח עשיר, ים, אגמים ונהרות.

לסרטון – פסטיבל מרבדי הפרחים היפה ביותר באיטליה

הקסם של פירנצה – הפרח של טוסקנה 25/12/22

פירנצה, ערש הרנסנס; תקופה בה הייתה המרכז התרבותי והאינטלקטואלי של אירופה כולה. עיר עם פטרוני אמנות עשירים ובראשם משפחת מדיצ'י, שסיפקו את התנופה, לעידן של יצירה אמנותית, שאין לה אח ורע בהיסטוריה: מיכלאנג'לו, לאונרדו דה וינצ'י, דונטלו ורבים אחרים.

משל שלוש הטבעות – ג'ובאני בוקצ'ו. מספרת רחל ספיר

לימונצ'לו – רצועת החוף של אמלפי וקאפרי  01/01/23

נצא לנסיעה בדרך המתפתלת כנחש בין מצוקים, שפעם הייתה מוקד משיכה לנזירים והיום היא המפורסמת ביותר בעולם – רצועת החוף של אמלפי ומשם נפליג לאי קאפרי. עיירות ציוריות כמו בגלויה; היסטוריה עשירה, סיפורי מיתולוגיה – שחיים עד היום, אמנות וה Bel Canto – השירה היפה.

פומפיי – העיר בה הזמן עצר מלכת 08/01/23

פומפיי, העיר המתירנית של האימפריה הרומית, בה התחוללה הילולה אחת גדולה. נסייר בין בתים מפוארים של אצולת העיר, המעוטרים בפסיפסים ובציורי קיר ונבקר גם ב"בית הבושת", אחד ממוקדי המשיכה של תיירים אז וגם היום.

פוליה – "האור בקצה המגף"  15/01/23

"ברור כי אלוהי היהודים לא הכיר את פוליה, לו היה מכיר, לא היה נותן לעמו את ארץ ישראל". העקב האיטלקי – אדריכלות מרתקת; בה, בין היתר, בתי טרולי שכאילו יצאו מהאגדות, קהילות יהודיות המתעוררות לחיים, מטבח של עניים ובו: גבינת הבורטה המפתיעה ופסטה בצורת אוזניים.

סרדיניה – בלב ים, בין אירופה ואפריקה 22/01/23

"נמצאת תמיד בחוץ, מחוץ לזמן, מחוץ לתרבות…היא תמיד בזמן שלה". הרים ירוקי עד, חופים מרהיבים, תרבות מסתורית עתיקת יומין, פולקלור רועים ואמנות עממית מגוונת.

הקרנבלים – רגעי קסם בים השיגרה  29/01/23

קרנבל הוא חגיגה עליזה הנהוגה בארצות רבות, שורשיו נעוצים ביוון, בחגיגות לאל דיוניסוס אל היין ואל התיאטרון. השילוב בין שני תפקידיו אלה, הוביל למסיבות פרועות, של נשים וגברים. אסביר מה משמעות הקרנבל בימינו אנו ואראה כמה דוגמאות לקרנבלים, ידועים וידועים פחות מאיטליה, ובראשם קרנבל המסכות של ונציה.

קרנבלים 2020

שמירת הרצאה לרשימת מועדפים
הרצאות שצפית בהם לאחרונה
לא נצפו עדיין הרצאות באתר
צרו איתי קשר

לפרטים והזמנת הרצאה / סדרה,
מוזמנים ליצור איתי קשר

טיולים

מוזמנים לטייל איתי

סמינרים מטיילים של תרבות ואמנות וטיולי עומק מיוחדים ואיכותיים באיטליה. חוויה יוצאת דופן ושילוב מרתק של: אמונות, מסורות, טבע, היסטוריה, מיתולוגיה, אמנות, קולינריה ועוד. ביקור בערים שהן מוזיאון פתוח, עיירות ציוריות שהזמן עצר בהן מלכת, נופים מרהיבים, פסטיבלים וקרנבלים. טיולים וסמינרים מטיילים לקבוצות סגורות, בתפירה אישית ובלתי שגרתית, לאלה שמבקשים טיולים קצת אחרים, לאנשים שרוצים קצת יותר; אתרים מעניינים ופחות מוכרים, מסעדות מיוחדות. חוויה יוצאת דופן מובטחת.

הטיולים הקרובים

פוליה – "האור בקצה המגף"

04/11/2023-
10/11/2023

החיוך האטרוסקי – סביב העיר רומא 2024

29/05/2024-
04/06/2024

ק ר נ ב ל י ם באיטליה 2024

08/02/2024-
15/02/2024

רומא באווירת חג המולד

10/12/2023-
14/12/2023

הולדת ונוס – טוסקנה ופירנצה

23/11/2023-
29/11/2023

מאמרים